ZHP

Alert Naczelnika ZHP: Harcerze dla Ukrainy

21.02.2014, 12:00

HARCERZE DLA UKRAINY

Zbiórka 鈔odków na pomoc osobom, które ucierpia造 w wyniku kryzysu spo貫cznego na Ukrainie.

Numery rachunków bankowych:

• Wp豉ty w PLN - 70 1140 1010 0000 5392 2900 1026
  • Wp豉ty w EUR - 21 1140 1010 0000 5392 2900 1035
  • Wp豉ty w GBP - 91 1140 1010 0000 5392 2900 1036
  • Wp豉ty w CHF - 64 1140 1010 0000 5392 2900 1037
  • Wp豉ty w CAD - 52 1140 1010 0000 5392 2900 1059

Decyzja Ministra Administracji i Cyfryzacji nr 102/2014 z dnia 21 lutego 2014 r.

Zwi您ek Harcerstwa Polskiego, 00-491 Warszawa, ul. M. Konopnickiej 6

mBank S.A. Oddzia Korporacyjny Warszawa

SWIFT: BREXPLPW

* * *

W przededniu Dnia My郵i Braterskiej w zwi您ku z dramatyzuj帷 si sytuacj na Ukrainie Naczelnik ZHP Ma貪orzata Sinica og這si豉 specjalny alert adresowany do wszystkich cz這nków Zwi您ku.

- Ka盥y z nas sk豉da przyrzeczenie, 瞠 b璠zie niós ch皻n pomoc bli幡im. Dzi jest czas, kiedy ta pomoc jest potrzebna obywatelom Ukrainy, w tym równie naszym Braciom – ukrai雟kim skautom. Wzywam harcerzy i instruktorów by w陰czyli si w organizowan przez ZHP zbiórk pieni璠zy na rzecz P豉sta – Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy, której efekt wymiernie pomo瞠 w ich skautowej s逝瘺ie. S逝瘺ie, któr pe軟i na rzecz wszystkich poszkodowanych – napisa豉 harcmistrzyni Ma貪orzata Sinica.

Gówna Kwatera ZHP jest w bie膨cym kontakcie ze skautami na Ukrainie. Chocia od kilku tygodni nie odbywaj si regularne zbiórki i spotkania dru篡n skautowych, kadra P豉sta jest obecna na pierwszej linii wydarze w Kijowie i innych miastach zachodniej Ukrainy. Skauci pe軟i s逝瘺 medyczn i pomocnicz, nios pomoc wszystkim poszkodowanym. Z informacji, jakie komisarz zagraniczny ZHP Rafa Bednarczyk otrzyma od P豉sta wynika, 瞠 na chwil obecn nie brakuje 鈔odków opatrunkowych oraz lekarstw, a potrzebne jest wsparcie finansowe dla poszkodowanych. Z tego powodu Naczelnik ZHP podj窸a decyzj o zorganizowaniu zbiórki pieni璠zy, które zostan przekazane do P豉sta.

W dniu dzisiejszym odbywa si b璠 czynno軼i zmierzaj帷e do zarejestrowania zbiórki pieni篹nej, która prowadzona b璠zie przede wszystkim w euro i dolarach.

* * *

Tre嗆 alertu:

Druhny i Druhowie!

Wczorajsze wydarzenia w Kijowie i wielu miejscach na Ukrainie przynios造 tragiczny zwrot sytuacji – zgin瘭i ludzie, u篡to broni z ostr amunicj. Dzisiaj nie mo瞠my przewidzie, czy i kiedy nast徙i pokojowe rozwi您anie.

Niezale積ie od tego, jak dalej potocz si losy historii i wielkiej polityki, w tej chwili na Ukrainie cierpi ludzie, a nasi Bracia – skauci ukrai雟cy – staraj si, cz瘰to dzia豉j帷 na pierwszej linii, nie嗆 pomoc lub pomagaj t pomoc organizowa.

Druhny i Druhowie!

ta pomoc jest potrzebna obywatelom Ukrainy, w tym równie naszym Braciom – ukrai雟kim skautom. Wzywam harcerzy i instruktorów by w陰czyli si w organizowan przez ZHP zbiórk pieni璠zy na rzecz P豉sta – Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy, której efekt wymiernie pomo瞠 w ich skautowej s逝瘺ie. S逝瘺ie, któr pe軟i na rzecz wszystkich poszkodowanych.

Wa積e jest, by dzia豉nia podejmowane na rzecz naszych Przyjació w Ukrainie odpowiada造 na realne potrzeby tych trudnych chwil. Polecam wi璚 ka盥orazowe uzgadnianie innych dzia豉 pomocowych z komisarzem zagranicznym ZHP.

W przededniu Dnia My郵i Braterskiej poka禦y, 瞠 solidarno嗆 i wsparcie dla 鈍iata skautowego ma tak瞠 praktyczny wymiar i potrafimy skutecznie nie嗆 nasz ch皻n pomoc.

hm. Ma貪orzata Sinica