Każdego dnia blisko 10 000 instruktorów – wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego, z zaangażowaniem wychowuje najmłodsze pokolenie Polaków w zgodzie z ideałami płynącymi z Prawa  i Przyrzeczenia Harcerskiego. Instruktorzy naturalnie decydują się na poświęcenie swojego czasu, nie oczekując nic w zamian.

W tegorocznej edycji zostało zgłoszonych ponad 200 instruktorów! Niezwykłe osobowości – drużynowi, instruktorzy, szefowie zespołów i jednostek, którzy w 2014 roku wyróżnili się swoją codzienną pracą harcerską. Drugi etap plebiscytu to wyłonienie przez kapitułę autorów lub liderów 4 najlepszych przedsięwzięć ZHP, w 5 kategoriach, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

Internetowe głosowanie rozpocznie się 9 lutego 2015 r. Lista nominowanych zostanie opublikowana na stronie plebiscytu.