O projekcie

Głównym celem projektu jest podniesienie wśród 164 kobiet i 186 mężczyzn kompetencji niezbędnych w procesie stanowienia prawa na poziomie krajowym poprzez zwiększenie wiedzy w zakresie prawa gospodarczego, analiz ekonomicznych, prawa pracy i umiejętności korzystania w tymże procesie zasobów cyfrowych.

Projekt jest realizowany na obszarze całej Polski. Podmiotem realizującym projekt jest Główna Kwatera ZHP.

Kto może być uczestnikiem projektu?

Zapraszamy wolontariuszy i pracowników ZHP, którzy w zakresie funkcji pełnionych w ZHP uczestniczą w procesie stanowienia prawa na poziomie krajowym. Uczestnicy szkoleń projektowych utworzą na terenie całej Polski sieć przedstawicieli NGO pozwalającą zbierać informacje niezbędne w procesie stanowienia prawa, w tym przewidywać skutki wprowadzanych regulacji oraz konsultować działania i projekty innych organizacji czyli:

• Komendy hufców
  • Komendy chorągwi
  • Członkowie komisji rewizyjnych wszystkich poziomów
  • Szefowie baz
  • Osoby zarządzające fundacjami
  • Osoby zarządzające majątkiem i finansami
  • Osoby pracujące na rzecz organizacji pozarządowych (wolontariacko lub zawodowo)

Wymogi formalne:

• Wiek 19-65 lat
  • Członek/członkini ZHP lub innej organizacji pozarządowej
  • Minimum wykształcenie średnie
  • Osoba mająca wpływ na zarządzanie w swojej organizacji pozarządowej i jej jednostkach w zakresie np. prowadzenia polityki kadrowej, gospodarczej, finansowej, angażująca się w sprawy społeczności lokalnej, posiadająca wiedzę w zakresie skutków wprowadzanych regulacji prawnych na poziomie lokalnym
    i/lub regionalnym

Za opublikowanie ogłoszeń i wszelkie sprawy formalne odpowiada Główna Kwatera.

Projekt „Nic o nas bez nas – podnoszenie kompetencji organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa” realizowany na podstawie umowy z KPRM nr POWR.02.16.00-00-0027/16 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2020 r.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udział ponad 85 000 osób.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!