Seniorzy

Członkowie posiadający miano seniora, to starszyzna i instruktorzy, którzy ukończyli 55 lat i złożyli stosowną deklarację swojemu bezpośredniemu przełożonemu.

Początek zorganizowanej działalności seniorów to rok 1936. Przez kolejne dziesięciolecia ruch seniorów dopasowywał się do zmieniających się wyzwań i potrzeb organizacji. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX w. ukształtował się jako ideowa wspólnota dawnych harcerek i harcerzy złączonych wspomnieniami przeżytej w młodości harcerskiej przygody i wewnętrznej potrzeby dalszej służby. Seniorzy zajmują się historią, pragnąc przypomnieć zarówno młodzieży harcerskiej, jak i społeczności lokalnej, ważne epizody z harcerskiej przeszłości oraz sylwetki działaczy harcerskich. Służą też pomocą metodyczną i organizacyjną hufcom i drużynom. Wspólnota kręgów seniorskich umacnia w starszych członkach i członkiniach ZHP przekonanie o ciągłej przydatności społecznej, napawa wiarą we własne siły, niweluje poczucie osamotnienia i daje siłę do życia.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udział ponad 85 000 osób.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!