Związek Harcerstwa Polskiego podejmuje służbę pomocy Ukrainie

Już od pierwszych chwil wybuchu wojny, rozpoczęliśmy działania na rzecz pomocy ofiarom agresji rosyjskiej na Ukrainę. Powołaliśmy sztab i oficjalnie uruchamiamy akcję “ZHP dla Ukrainy”, której zadaniem jest koordynacja wszelkich, prowadzonych przez jednostki organizacyjne Związku Harcerstwa Polskiego, działań pomocowych na terenie Polski.

Na tej stronie dowiesz się co robimy i jak możesz pomóc. Do włączenia się do naszych akcji zachęcamy nie tylko harcerki i harcerzy ZHP – ale każdego, komu los poszkodowanych leży na sercu.

"W zgodzie z hasłem “Myśl globalnie, działaj lokalnie” zachęcamy przede wszystkim do dołączenia do pomocy w Waszych miastach/gminach/powiatach. W większości z nich są już zorganizowane sztaby pomocowe. Śledźcie media społecznościowe i informacje Waszych lokalnych samorządów - tam włączajcie się do pomagania na zgłaszane prośby."

#ZHPdlaUkrainy

Konta do przekazywania darowizn

Związek Harcerstwa Polskiego (mBank) Tytułem
ZHP dla Ukrainy
SWIFT
BREXPLPWMBK
Waluta PLN
PLN ZASTĘP GRANICA
EUR
PL93 1140 1010 0000 5392 2900 1097
USD
PL59 1140 1010 0000 5392 2900 1127

Nasze akcje

Poniżej znajdziesz wybrane działania w które możesz się włączyć Ty lub Twój zastęp/drużyna w ramach akcji
#ZHPdlaUkrainy. Kliknij w poszczególne działania, aby przejść na stronę gdzie znajdziesz więcej informacji!

Biblioteka inspiracji

Oprócz inicjatyw mających na celu niesienie pomocy, przygotowujemy dla Was materiały i treści mające wspierać pracę i ułatwiać działanie.

Materiały programowe

Jak rozmawiać o wojnie?

Zbiór materiałów programowych dla metodyk

Pomoc

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na jakieś pytanie lub potrzebujesz pomocy napisz do nas:

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Gdyby wszyscy harcerze zamieszkali w jednym mieście, byłoby ono wielkości Grudziądza.
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!